• redakcja@ars.org.pl
  • Polska
Kino
Dlaczego warto chodzić do kina?

Dlaczego warto chodzić do kina?

Kino to jedno z najbardziej powszechnych miejsc, w których kultura i sztuka są dostępne dla każdego. Nie trzeba być wielkim koneserem tej dziedziny, by od czasu do czasu zapoznać się z ciekawą propozycję filmową na dużym ekranie. Dlaczego warto chodzić do kina?

Największe zalety chodzenia do kina

Korzyści z odwiedzania kina jest mnóstwo. Dla wielu osób to przede wszystkim szansa na relaks i odpoczynek lub ciekawa forma spędzenia czasu z bliskimi ludźmi. Spora grupa osób traktuje taki wypad jako ulubioną rozrywkę, która dostarcza licznych wrażeń. Nie da się ukryć, że oglądanie filmu w kinie daje niezapomniane wrażenia. Ogromny ekran, świetny dźwięk, reakcje publiczności pozwalają na odbiór seansu, który dostarcza znacznie więcej emocji niż oglądanie filmu w telewizji.

Dodatkową atrakcją, która zapewnia jeszcze więcej radości, jest możliwość zobaczenia wielu pozycji filmowych nie tylko w tradycyjnej wersji 2D. Od lat dostępne są w Polsce seanse w 3D, 4D lub nawet 5D z efektami specjalnymi, które imitują różnorodne sytuacje i zjawiska oraz stymulują zmysły. Taka opcja to naprawdę spore przeżycie i niezwykle ciekawe doświadczenie nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych.

Chodzenie do kina to obcowanie z kulturą, która bez wątpienia umożliwia poszerzanie horyzontów. Dobre filmy posiadają często walor edukacyjny, pozwalają poznawać nowe rzeczy lub budować światopogląd. Wiele takich produkcji potrafi bardzo zaangażować widza w treść i zwrócić jego uwagę na pewne istotne kwestie (np. problemy społeczne obecnego świata). Po wizycie w kinie widzowie miewają wiele refleksji i spostrzeżeń, które potrafią zmienić ich sposób patrzenia na rzeczywistość, relacje z innymi itp. Ponadto seanse filmowe to często wspaniałe obrazy, które zachwycają swoją estetyką i artyzmem, kształtując tym samym wrażliwość na piękno.

Kino – duży wybór filmów

Dużą zaletą chodzenia do kina jest z pewnością szeroki repertuar z różnorodnymi propozycjami. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – w zależności od gustu czy aktualnych potrzeb można wybierać m.in. w komediach, dramatach, filmach sensacyjnych, thrillerach, animacjach, musicalach, bajkach dla dzieci. Codziennie pokazywane są najnowsze produkcje, ale w wielu punktach można także trafić na filmy, które miały swoją premierę wcześniej i zdążyły już zejść z ekranów (przykładem jest projekt „Kultura dostępna” w kinach Helios). Miłośnicy niszowych dzieł polskich i zagranicznych mogą oglądać tego typu filmy na rozmaitych festiwalach i akcjach specjalnych.

Polska kultura i sztuka filmowa

Na koniec warto wspomnieć, że spośród wielu filmów, które można oglądać w kinach, ogromną popularnością cieszą się produkcje polskie. Co więcej – nasza rodzima kinematografia od lat cieszy się uznaniem na świecie. W ostatniej dekadzie sporo polskich filmów zdobywało nominacje i statuetki prestiżowych nagród, takich jak Oscary, Złota Plama w Cannes czy Srebrny Niedźwiedź. Wystarczy wspomnieć choćby o dziełach Pawła Pawlikowskiego („Ida” z Oscarem 2015 za najlepszy film nieanglojęzyczny oraz „Zimna Wojna” ze Złotą Palmą i nominacjami do Oscarów 2018).

1

1 thought on “Dlaczego warto chodzić do kina?

    • Author gravatar

      Witam chciałbym podzielić się twoją opinią kiedyś kino to było kino mieszkam od urodzenia w Olsztynie warmińsko-mazurskie i kiedyś kino to było naprawdę kino kino Kopernik kino Polonia kino awangarda kino Grunwald było kilka kin w Olsztynie ostatni raz w kinie byłem 3 lata temu przepraszam nie ma już teraz kin w Multikinie i nie powiem było trochę osób ale po filmie wyszedłem bardzo zniesmaczony już mówię dlaczego wiadomo do kina się idzie żeby coś obejrzeć a ludzie przed seansem biorą piwo biorą picia biorą chipsy i przykładowo w kinie jest 200 osób z tych 200 osób 60 osób coś pije i je jak dla mnie oglądać film i słychać co chwilę kilkadziesiąt szelenczących opakowań po chipsach otwieranie piwa w butelkach po prostu konsumowanie to aż się o to chciewa oglądać tego filmu więc postanowiłem teraz naprawdę telewizory są tanie kina domowe są tanie kupiłem sobie 65 telewizor razem z żoną kombinuję sobie soundbara 5 na 1 z JBL i mam lepsze efekty niż w kinie i oglądam sobie super nowość bez żadnego hałasu w ciszy z między innymi dlatego nie chodzę do kina żona mnie namówiła tydzień temu żeby pójść Multikino zgodziłem się poszedłem ku memu zdziwieniu w ogóle nie było ludzi ogromna sala kinowa gdzie po mieście kilkaset osób na seansie na filmie razem w moją żoną było 6 osób potem 2 dni później poszliśmy na film na seansie było tylko 10 osób wiadomo dlaczego kiedyś nie było internetu za mojego dzieciństwa człowiek musiał być zmuszony pójść do kina obejrzeć jakąś nowość a teraz naprawdę jest tyle platform cyfrowych 60 zł miesięcznie płacę za netflixa mogę oglądać na czterech telewizorach wykupuje miesięczne abonament na CDA płacę 25 zł też można oglądać na trzech telewizorach mam HBO mam wykupiony pakiet Disney channel więc ludzie nie chodzą do kina i nie będą chodzić właśnie z tego jednego powodu że już jest teraz platform cyfrowych tyle że człowiek sobie wykupuje abonament za 30 za 40 zł może oglądać to na czterech telewizorach ma same super seriale amerykańskie ma super nowości ma super hity teraz wiadomo przeważnie każdy ma 40 50 60 cali telewizor w domu dlatego to jest moje zdanie internet platformy cyfrowe wyparły kina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *