Warsztat: Jak radzić sobie ze złością u dzieci.

W dniu 19 listopada odbyły się warsztaty dla rodziców, nauczycieli oraz osób związanych z pracą i opieką nad dziećmi. Spotkanie było prowadzone przez wieloletnią terapeutkę, która opowiedziała o radzeniu sobie z emocjami zarówno u dzieci jak i u siebie.

Warsztat skierowany był do rodziców, wychowawców i wszystkich pracujących z dziećmi oraz młodzieżą, która boryka się z doświadczeniem trudności w opanowywaniu różnorodnych emocji.

Czasem słyszymy o dobrych i złych emocjach… tymczasem wszystkie są nam w pewien sposób potrzebne. Wokół złości narosło wiele mitów i dlatego mamy często z właśnie z nią wiele trudności, dlatego stała się ona bohaterką warsztatu. Złość dziecięca może wyrażać bardzo wiele różnorodnych stanów i być maską wielu potrzeb małego człowieka. Na warsztacie uczyliśmy się je rozpoznawać i dawać konstruktywne narzędzia radzenia sobie ze złością.

Rozmawialiśmy też trochę o złości dorosłych na dzieci… która także jest jak najbardziej normalna i dotyka każdego i może być potężnym źródłem energii, ale i bywa niebezpieczną siłą.

Oczywiście jak zawsze było bardzo praktycznie. Pracowaliśmy na przykładach z praktyki warsztatowej i terapeutycznej oraz na sytuacjach z życia uczestników szkolenia.

Warsztaty odbyły się w siedzibie Fundacji ARS.