Nominacje do Dziecięcej Rady Miasta – konkurs dla szkół

Urząd Miasta Poznania oraz Fundacja Ars ponownie tworzy Dziecięcą Radę Miasta oraz obchody Dnia Dziecka.

Aby wyłonić członków rady, organizujemy konkurs artystyczny: „Zobacz mój Poznań – miasto widziane oczami dziecka”, na podstawie którego wybranych zostanie 20 laureatów z klas I- VI szkół podstawowych z terenu Poznania.

Poprzez prace plastyczne, krótkie formy literackie zdjęcia lub filmiki nadsyłane do Fundacji Ars dzieci opisywać mogą swoje otoczenie, w którym żyją od podwórka, placu zabaw czy dzielnicy, po największe atrakcje turystyczne Poznania. Chodzi o podzielenie się swoją opinią o Poznaniu – mieście, w którym żyją, uczą się, bawią i odpoczywają dzieci.

Jedną z głównych nagród jest nominacja od Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka na Radnego Dziecięcej Rady Miasta Poznania oraz udział w debacie o Poznaniu wraz z Przewodniczącym Rady miasta Poznania Panem Grzegorzem Ganowiczem.

Nagrodą dla zwycięzców są także atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Finał wydarzenia odbędzie się 30 maja (środa) na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania przy Placu Kolegiackim  w godzinach 11:00 – 13:00

Urząd Miasta Poznania serdecznie zaprasza także rodziców, dziadków oraz całą klasę laureatów do udziału w festynie z okazji Dnia Dziecka na placu przy urzędzie

Uwaga Nauczyciele!

Jeśli macie ochotę zaangażować się w wydarzenie, a szkoła/klasa ma przygotowany program artystyczny (piosenkę, fragment przedstawienia teatralnego lub akademii) w imieniu Urzędu Miasta Poznania oraz Fundacji Ars zapraszamy  do zgłaszania się do programu artystycznego z festynie z okazji Dnia Dziecka. Do Państwa dyspozycji będzie scena z pełnym nagłośnieniem. Dla nauczycieli, którzy wezmą udział w konkursie oraz obchodach Dnia Dziecka przygotowaliśmy stosowne zaświadczenia.

Wszyscy artyści, którzy wystąpią na scenie otrzymają prezenty!

Zachęcamy gorąco do wzięcia udziału!

Zapraszamy do kontaktu:

 

Aleksandra Dmitrzak

tel 501 320 888

a.dmitrzak@ars.org.pl

 

Alicja Sołtysiak

tel 577 620 888

a.soltysiak@ars.org.pl

Załącznik:

DEKLARACJA UCZESTNICTWA (załącznik 1)

Regulamin konkursu plastyczno – literackiego Dziecięca Rada Miasta