„NeStory” – warsztaty teatralne dla seniorów

W ramach dofinansowania Samorządu Województwa Wielkopolskiego we w ścisłej współpracy z Teatrem Muzycznym zrealizowaliśmy cykl warsztatów z grupami artystycznymi seniorów:

  • ”Goślinianka”
  • „Poznańskie Senioritki”
  • Chór Uniwersytetu Każdego Wieku „Pasjonaci”
  • Dodatkowo w jednym z warsztatów uczestniczyła część zespołu seniorów z „Goślińskich Habrów”

Zadanie powiązane było z realizacją przez Teatr Muzyczny w Poznaniu spektaklu teatralnego „neSTORY”, wychodzącego od tekstu komedii antycznej „Ptaki” Arystofanesa, którego pomysłodawcą, scenarzystą i reżyserem jest Pan Marek Chojnacki. Spektakl porusza problem ograniczenia możliwości rozwoju artystów w wieku senioralnym oraz obala stereotyp braku potencjału w aktorach z wieloletnim stażem. Założeniem projektu była organizacja warsztatów dla seniorów, podnoszących ich kompetencje kulturalne oraz zachęcające ich do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz samodzielnego tworzenia kultury. Cel, charakter i program warsztatów był ściśle dostosowany do potrzeb seniorów, zrzeszonych w zespołach wokalnych i chórach.

Zajęcia poprowadziły gwiazdy Teatru Muzycznego w Poznaniu m.in:

Pani Marzena Małkowicz,

Pani Anna Bajerska – Witczak

Pani Karolina Garlińska-Ferenc

Pani Marlena Łaszewicz

Pan Włodzimierz Kalemba

Pan Adam Silecki

Pan Jarosław Patycki

Pan Wiesław Paprzycki

Pan Jacek Ryś

Pan Maciej Ogórkiewicz

Przedstawiamy fotorelację przygotowaną przez Pana Michała Kordulę!

Dziękujemy za udział i wspaniałą energię!

‪#‎teatrmuzycznypoznan‬ #fundacjaars #poznanskiesenioritki #goslinianka #chóruniwersytetukażdegowiekupasjonaci #gosliniskiehabry