Na Kościuszki 80 „Łączy nas podwórko”

„Łączy nas podwórko” to projekt mający na celu integrację społeczną i jednoczesną odnowę przestrzeni współnych, by na równych prawach mogli z nich korzystać zarówno młodsi jaki i starsi członkowie danej społeczności.

Tym razem gośliłyśmy na Kościuszki 80. Wkroczyłysmy na podwórko na którym mieszkańcy już walczyli o to by była to przestrzeń przyjazna każdemu domownikowi. Kolorowe ścieny i wszędobylskie rośliny tylko zachęcały by usiąść i porozmawiac przy herbacie z sąsiadami.

Rozmawiałyśmy i my, o tym czego brak na podwórku, co należy poprawić o co zadbać. Mamy nadzieję, że spełniłyśmy wszystkie prośby z nadwyżką.

Pracy było co niemiara, malowanie, składanie, przestawianie. Przy pomocy harcerzy i najmłodszych mieszkańców którzy inicjowali i doglądali naszych prac, robota sprawnie postępowała. Byłysmy pod wrażeniem ich inicjatywy, kreatywności i zaangażowania. Następnego dnia spotkaliśmy się by podsumować naszą cięzką pracę i troche się w końcu odpocząć i się pobawić.

Dziękujemy mieszkańcom Kościuszki 80 za zaangażowanie i ugoszczenie nas w swojej przestrzeni. Mamy nadzieję, że będziemy mogli raz jeszcze razem popracować, a z najmłodszymi się pobawić.