Dziecięca Rada Miasta Poznania – konkurs kreatywny!

Szanowni Państwo!

Wraz z Urzędem Miasta Poznania ponownie tworzymy Dziecięcą Radę Miasta oraz obchody Dnia Dziecka.

Aby wyłonić członków rady, organizujemy konkurs artystyczny: „Poznań pełen emocji”, na podstawie którego wybranych zostanie 20 laureatów z klas I- VIII.

Poznań to miasto, które postrzegamy poprzez swoje emocje. Jakie one są? W tym temacie to dzieci opisują, malują, filmują wydarzenia, miejsca, sytuacje, postaci związane z Poznaniem, które wzbudzają w nich silne emocje, te pozytywne lub negatywne.

Zależy nam by to dzieci pokazały, co w naszym mieście je cieszy, co złości, co wzbudza ich zachwyt i pobudza wyobraźnię, co motywuje nas do zmian.

Konkurs może być formą docenienia tych dzieci, które na co dzień angażują się w życie klasy i szkoły. Ważne, aby proponowane do konkursu osoby, czuły się jak ryba w wodzie podczas dyskusji, ponieważ jedną z głównych nagród jest nominacja od Prezydenta Miasta Poznania na Radnego Dziecięcej Rady Miasta Poznania oraz udział w debacie o Poznaniu wraz z Przewodniczącym Rady miasta Poznania Panem Grzegorzem Ganowiczem.

Nagrodą dla zwycięzców są także bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Wybrani laureaci konkursu będą mogli także zaprosić swoich rodziców, dziadków oraz całą klasę do udziału w festynie z okazji Dnia Dziecka na placu przy urzędzie.

 

Finał wydarzenia odbędzie się 31 maja na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania przy Placu Kolegiackim w godzinach 11:00-13:00

 

Uwaga!

 Jeśli macie Państwo ochotę zaangażować się w wydarzenie, a Wasza klasa ma przygotowany program artystyczny (piosenkę, fragment przedstawienia teatralnego lub akademii) zapraszamy do zgłaszania się do programu artystycznego z festynie z okazji Dnia Dziecka. Do Państwa dyspozycji będzie scena z pełnym nagłośnieniem. Dla nauczycieli, którzy wezmą udział w konkursie oraz obchodach Dnia Dziecka przygotowaliśmy stosowne zaświadczenia.

 

Wszyscy artyści, którzy wystąpią na scenie otrzymają prezenty!

Zachęcamy gorąco do wzięcia udziału!

 

Zachęcamy także do kontaktu!

warsztaty@ars.org.pl

577 620 888

Regulamin konkursu kreatywnego -Poznań Pełen emocji

 

Miasto Poznań jest współorganizatorem wydarzenia

Fundacja uzyska dofinansowane na realizacje zadania z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania