Dni Dziecka

Zapraszamy na festyn z okacji Dnia Dziecka. Organizowany przez Urząd Miasta Poznania oraz Fundację Wspierania Twórczości, Kultury i Sztuki Ars w ramach VII Poznańskich Dni Rodziny.
Wstęp wolny!🤩

🔻PLAN DZIAŁAŃ NA SCENIE🔻

11:00 – Przywitanie gości, przedstawienie programu- koncert Mateusza – ucznia Studium Świat Gitary

11:15 – 11:30 – Przemówienie Prezydenta, wręczenie nominacji dla Dziecięcej Rady Miasta Poznania

11: 35 -12:00 – Występ Szkoła Musicalu ERATO w Poznaniu

12:00 – 12:20 – Występ AKADEMII PAPA

12:20 – 12:40 – Pokaz Iluzjonisty

12:40 -13:00 – Konkursy ze sceny


11:30 -12:30 Sala sesyjna: Obrady Dziecięcej Rady Miasta Poznania – laureatów konkursu „Poznań Pełen Emocji” pod przewodnictwem Pana Grzegorza Ganowicza


🔻DZIAŁANIA POZA SCENĄ + WIĘCEJ INFORMACJI O NASZYCH PARTNERACH🔻

Aby dowiedzieć się wiecej o działalności CIR’u zapraszamy na stronę: https://www.pcs-poznan.pl/index.php/pl/centrum-inicjatyw-rodzinnych/o-nas

Centrum Inicjatyw Rodzinnych przerowadzi zajęcia warsztatowe, zabawy edukacyjne oraz wiele innych kreatywnych atrakcj

Projekt Po-Dzielni wyrósł z dwuipółletniego doświadczenia istnienia kilku szaf (giveboksów) w Poznaniu. Po-Dzielnia, podobnie jak giveboksy, jest miejscem, w którym zostawiamy niepotrzebne nam już rzeczy w dobrym stanie i zupełnie za darmo możemy zabrać te, które nam posłużą. Główną ideą projektu jest wydłużenie życia przedmiotów, ograniczenie konsumpcjonizmu, promowanie upcyklingu i umiejętności naprawiania przedmiotów. Po-Dzielnia jest miejscem wykładów, warsztatów i wystaw związanych z tematyką nadmiaru przedmiotów i nadawania im nowego życia.

Aby dowiedzieć się wiecej o działalności Po-dzielni zapraszamy na stronę: https://www.facebook.com/podzielnia/

Po-Dzielnia zorganizuje zajęcia warsztatowe poświęcone tematyce #zerowaste


Aby dowiedzieć się wiecej o działalności Młodzieżowej Rady Miasta zapraszamy na stronę: http://mrm.poznan.pl

Młodzieżowa Rada Miasta Poznania przeprawadzi zabawy sportowe, rzuty do kosza, konkursy z nagrodami

Misją Fundacji Pro-Spin jest popularyzacja sztuki cyrkowej. W Dniu Dziecka na dziedzińcu UMP będzie ją realizować poprzez kilka działań. Odbędą się rozwijające ruchowo zabawy żonglerskie z piłeczkami i talerzykami cyrkowymi oraz zabawy z wielkimi bańkami
mydlanymi. Nasi animatorzy stworzą również dla dzieci fantastyczne balonowe rzeźby. Wymodelują wszystko, co gościom wydarzenia podpowie dziecięca wyobraźnia.

Aby dowiedzieć się więcej o działalności Fundacji Pro-spin zapraszamy na stronę: https://www.facebook.com/fundacja.prospin/

Wyświetlanie nowe_logo_GOSU_w bok_2_duże.png

GOSU to gralnia, wypożyczalnia i sklep z grami planszowymi. Możemy pochwalić się kolekcją ponad 300 najlepszych tytułów, w które można u nas zagrać i wypożyczyć. Nasz zespół składa się z przemiłych ludzi, którzy z wielką chęcią pomagają w doborze gry oraz tłumaczą zasady, dbając o atmosferę idealną do grania. Organizujemy także wydarzenia skierowane do najmłodszych (m.in. półkolonie) jak i rodzin.

Lokal znajduje się przy ul. Rybaki 22, można skontaktować się z nami mailowo: kontakt@gosu.ploraz telefonicznie: 534 936 255, a także poprzez media społecznościowe: FB www.facebook.com/gosupoznan/ oraz Instagram @gosupoznan.

Gosu poprowadzi rozgrywki gier planszowych

Aby dowiedzieć się więcej o działalności Straży Miejskiej Miasta Poznań zapraszamy na stronę: http://www.sm.poznan.pl

Straż Miejska Miasta Poznania – program zajęć i warsztatów edukacyjnych połączonych z profilaktyką, kurs pierwszej pomocy z fantomem.

Naszym celem jest muzyczna edukacja Małego Człowieka. Od 2008 roku tworzymy przedstawienia muzyczne dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych (klasy 1-3 szkół podstawowych). Dzięki ukierunkowaniu na organizację imprez przeznaczonych wyłącznie dla małych dzieci, staliśmy się specjalistami w tej dziedzinie.

Wychodząc z założenia, że dziecko najlepiej uczy się przez zabawę, na pierwszym miejscu zawsze stawiamy małego odbiorcę, jego potrzebę poznawania i naturalną energię, której nie staramy się hamować.

Na równi z dzieckiem traktujemy edukację, podaną w sposób przystępny, zabawny, a jednocześnie zachwycającym pod względem wykonawczym. Dzieci, które są odbiorcami naszych koncertów, staną się kiedyś dorosłymi ludźmi i to od nas w dużej mierze zależy, czy zrozumieją i pokochają muzykę. Mały słuchacz to najbardziej wymagający odbiorca. W naszej Filharmonii Pomysłów na pewno odnajdzie swoją Małą- Wielką Prawdę.

Aby dowiedzie się wiecej o działoalności Filharmoniii Pomysłów zapraszamy na stronę: http://filpom.pl

Filharmonia Pomysłów przeprowadzi animacje i pokazy lalkarskie, oprócz tego zabawy i animacje sportowe oraz duża firmowa maskotka Kogut KOKO
Instytut Rozwoju Aktywności – balonowe rzeźby

Fundacja Wspierania Twórczości, Kultury i Sztuki ARS przeprowadzi zajęcia warsztatowe, animacje wielkimi bańkami mydlanymi, plener malarski, malowanie twarzy, a także kolorowe balony z helem

Studium „Świat Gitary” to miejsce, w którym od ponad 10 lat z powodzeniem i zaangażowaniem pomagamy rozwijać pasje muzyczne. Wyszliśmy na przeciw drzemiącej w nas potrzebie stworzenia miejsca, w którym każdy będzie mógł rozwijać swoje muzyczne talenty. Doświadczona kadra nauczycieli dostosowuje program do indywidualnych upodobań muzycznych uczniów.

Organizujemy wiele muzycznych wydarzeń od kameralnych spotkań po duże koncerty, abyście nie grali tylko dla siebie. Integrujemy przez muzykę zapraszając do wspólnego muzykowania całe rodziny.

Kształcimy na każdym poziomie zaawansowania. Zapraszamy osoby od lat 6 do 106. 31 maja zagra dla nas jeden z uczniów szkoły Mateusz.
Mieścimy się na os. Zwycięstwa, zapraszamy na naszą strone: http://www.swiatgitary.com.pl

Fundacja Instytut Rozwoju Aktywności powstała w celu upowszechniania aktywności obywatelskiej, społecznej i badawczej. Poszukujemy skutecznych, innowacyjnych narzędzi, które wspierają rozwój działalności osób z różnych środowisk.

Działania podejmowane przez Instytut koncentrują się wokół trzech kluczowych zagadnień: badań i innowacji społecznych, rozwoju wolontariatu oraz partycypacji obywatelskiej.

Instytut Rozwoju Aktywności przeprowadzi animacje z modelowaniem balonów.

Aby dowiedzie się wiecej o działalności Instytutu Rozwoju Aktywności zapraszamy na stronę: http://instytutrozwoju.edu.pl

Istnieje takie miejsce, gdzie bezustannie rozbrzmiewają salwy śmiechu i okrzyki zdumienia! Miejsce, o którym rozmawia się jeszcze długo po tym jak zgasną tam światła i opadnie kurtyna. Czy wiesz już jakie? Podpowiem, że nie jest to ani kasyno w Las Vegas, ani berlińska dzielnica imprez. Jest nim Twoje biuro! Zakładając oczywiście, że zdecydowałeś się zatrudnić Łukasza Szydlika – iluzjonistę prestidigitatora. Użyje on wszystkich sobie znanych technik: zręczności, mentalizmu, iluzji oraz odrobiny uroku osobistego, aby zabawić, zafascynować oraz trafić prosto do serc widzów.

Witam Państwa. Nazywam się Łukasz Szydlik. Na scenie jednak występuję pod pseudonimem ,,Starling”, gdyż, jak się przekonałem, polskie imiona i nazwiska są NIEMOŻLIWE do wypowiedzenia przez widzów z innych zakątków świata. Od ponad dekady zapewniam rozrywkę klientom z Polski i zza granicy. Moją specjalnością są występy dla firm. Pomagam przedsiębiorcom realizować cele strategiczne takie jak integracja pracowników, promowanie produktów oraz promowanie stoisk na targach. Przeprowadzam również pokazy dla osób prywatnych na weselach oraz imprezach okolicznościowych. Moją misją jest przywołanie na twarzach dorosłych i na co dzień poważnych widzów entuzjazmu, radości
i zachwytu.

Starling poprowadzi pokaz iluzji na scenie.

Aby dowiedzie się wiecej o działalności Starling zapraszamy na stronę: http://thestarlingshow.pl

Akademia Sztuk Scenicznych PAPA w Poznaniu istnieje od października 2009 roku. Jako nieliczni w Polsce oferujemy wszechstronny program zajęć, pozwalający zgłębiać niemal każdy rodzaj teatru za kilku poziomach zaawansowania i zaangażowania.

Warsztaty prowadzą uznani artyści z całej Polski oraz zagraniczni goście.

Warsztaty adresowane są do wszystkich, niezależnie od wcześniejszego doświadczenia. Zarówno dla osób wiążących swoją przyszłość z aktorstwem, jak i tych wszystkich, którzy szukają niebanalnego sposobu na rozwój osobisty, kreatywne i aktywne spędzenie wolnego czasu, zrelaksowanie się i odcięcie od codziennych problemów.

Akademia PAPA to nie tylko nauka, ale i zdobywanie doświadczenia scenicznego. Z nami masz okazję nakręcić filmy, wystąpić w spektaklu na scenie Akademii, zorganizować happeningi w plenerze, a nawet wyjechać wraz z zespołem naszego Teatru na festiwale teatralne w całej Polsce i Europie!

Akademia PAPA w ramach Dni dziecka wystąpi na scenie ze swoim autorskim projekte

Aby dowiedzie się wiecej o działalności Akademiii Papa zapraszamy na stronę: http://www.studio-aktorskie.pl

Największym wydarzeniem „ostatnich dni” jest nasza niezależność. Dotychczas „Erato” musiało się opierać o różne instytucje, ośrodki kultury itp. Niedawno to się zmieniło. Dokładnie od września 2015 roku „Erato” stało się jednostką niezależną i przyjęło nazwę „Szkoły Musicalu Erato”. Instytucją organizatorską i nadzorczo – opiekuńczą jest Stowarzyszenie Artystyczne im. M. Karłowicza „Erato”. Tworzą je rodzice naszych dzieci, absolwenci i przyjaciele oraz zasłużeni instruktorzy). I co najważniejsze, „Erato” ma własną, siedzibę – własne lokum z dwiema salami choreograficzno – teatralnymi, dwoma specjalistycznymi salami wokalnymi oraz pełnym zapleczem dla dzieci, rodziców i instruktorów.

Adres obecny: os. Tysiąclecia 30. Mamy cztery duże, teatralno – estradowe zespoły wykonawcze, zdolne realizować największe spektakle na scenach teatralnych, siedem zespołów wokalnych, tyleż samo zespołów tanecznych, kilkudziesięciu uznanych solistów zdobywających laury na festiwalach artystycznych w Polsce. Mamy też własną wykwalifikowaną kadrę, w dużej mierze opartą na absolwentach. Kształcimy w wokalistyce solowej, zespołowej, chóralnej, uczymy choreografii w kierunkach taniec nowoczesny, współczesny, balet, gimnastyka artystyczna. Realizujemy kierunek teatralny – podstawy gry aktorskiej oraz reżyseria spektaklu. Mamy świetnych fachowców i pełną paletę zajęć kształcących młodych ludzi do występów na profesjonalnych scenach teatralnych i estradowych.

Aby dowiedzie się wiecej o działalności ERATO zapraszamy na stronę: https://szkolaerato.wixsite.com/

Dni dziecka współorganizujemy z:

Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania