Centrum Informacji Miejskiej w Poznaniu

Służymy pomocą osobom przyjeżdżającym do Poznania w celach biznesowych i turystycznych, organizatorom wycieczek, zjazdów, konferencji, uczestnikom zorganizowanych grup turystycznych, a także mieszkańcom naszego miasta. CIM współpracuje z Miejskim Informatorem Multimedialnym, www.city.poznan.pl, oficjalną witryną internetową Poznania, poprzez aktualizowanie i uzupełnianie jego baz danych oraz korzysta z zawartych w nim informacji.

Dysponujemy informacjami na temat kultury, turystyki, sportu, komunikacji, nauki i edukacji, gospodarki oraz usług, rezerwacji pokoi hotelowych i miejsc w restauracjach.

Ważnym elementem działalności CIMu jest pomoc przyjezdnym w znalezieniu zakwaterowania w poznańskich hotelach. Ta forma usług cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród gości targowych i turystów. Klienci CIMu pamiętają także o możliwości rezerwacji stolików w restauracjach.
Rezerwacja i sprzedaż biletów
W ciągu kilkunastu lat swojego istnienia CIM stał się potentatem w sprzedaży biletów na imprezy kulturalne. Nawiązano stałą współpracę z wieloma organizatorami imprez z Poznania i z innych miast w całej Polsce. Dystrybucja biletów w CIMie jest bardzo elastyczna. Można je zarezerwować telefonicznie lub przez internet i odebrać w dogodnym dla siebie terminie. CIM sprzedaje również bilety na najciekawsze imprezy odbywające się w innych miastach Polski.

Prowadzimy sprzedaż:

  • wydawnictw miejskich
  • wydawnictw o Poznaniu (plany miasta, przewodniki, albumy)
  • biletów na imprezy kulturalne oraz na wybrane spektakle teatralne
  • gadżetów i pamiątek związanych z Poznaniem

Świadczymy usługi przewodnickie.
Dzięki współpracy z przewodnikami miejskimi nasze Centrum odwiedzają zorganizowane grupy turystów z kraju i zagranicy

Centrum Informacji Miejskiej w Poznaniu – dane do kontaktu

Adres:ul. Ratajczaka 44
Stary Rynek 59/60
Lotnisko Ławica
Dworzec PKP
MTP ul. Głogowska 14

Telefon:61 851 96 45; 61 19431

Mail:centrum@cim.poznan.pl

Internet:http://www.poznan.pl/mim/cim/