Warsztaty karnawałowe dla szkół i przedszkoli

Nadszedł uwielbiany przez dzieci czas karnawałowych zabaw, zatartych w naszej pamięci zapustów, które zakończą huczne ostatki i poznański podkoziołek. W Fundacji Ars jest to czas wypełniony  przede wszystkim dobrą zabawą, kolorowymi strojami, taneczną muzyką i dziecięcą rozrywką. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalne warsztaty, które wprowadzą uczniów i przedszkolaków w magiczny świat karnawałowych zwyczajów. Każde zajęcia trwają 1,5 godziny i zawierają wprowadzenie merytoryczne, zabawy przy muzyce i zajęcia plastyczne. Dodatkowo na życzenie grupy zapewniamy fotorelacje z warsztatów.

Opracowaliśmy trzy scenariusze zajęć do wyboru:

  • „Maszkarada- czyli zwyczaje zapustne w polskiej kulturze ludowej”

Chyba wszyscy wiedzą jak wygląda karnawał w Rio de Janeiro, ale czy zastanawialiście się kiedykolwiek jak wyglądają  i skąd się wzięły zwyczaje karnawałowe w Polsce? Chcąc przybliżyć dzieciom polskie tradycje karnawałowe oraz  pojęcia takie jak zapusty, ostatki, podkoziołek czy maszkary, zbudowaliśmy most pomiędzy dawnymi tradycjami zapustnymi, a dzisiejszym świętowaniem karnawału. Uczestnicy zajęć przyswoją sporą dawkę wiedzy, zobaczą czym charakteryzują się żywe do dziś zwyczaje zapustne, jakie postacie maszerują przez wielkopolskie wsie, wysłuchają opowieści karnawałowej, rozwiną umiejętności manualne, tworząc tekturowe zwierzęce maszkary. Część rozrywkowa bogata będzie w zabawy przy muzyce, ćwiczenia teatralne oraz animacje integrujące grupę/klasę, wprowadzające dobrą atmosferę i poprawiające relacje między uczestnikami.

  • „Karnawał dookoła Świata- podróż po roztańczonych stolicach świata”

Na tych zajęciach uczestnicy poznają charakterystyczne sposoby świętowania karnawału, wyruszając tanecznym krokiem w niesamowitą podróż. Odwiedzą stolice karnawałowe m.in Wenecję, Rio de Janeiro, Londyn czy Japonię i nauczą się choreografii tanecznej w każdym z tych miejsc. Zajęcia pełne ruchu, muzyki i dobrej zabawy, uzupełnione dodatkowo projekcją krótkiego filmu lub bajki. Uczestnicy warsztatów plastycznych wykonają niepowtarzalne maski karnawałowe w wybranym przez siebie stylu. Zabawy integracyjne zagwarantują owocną współpracę między uczestnikami, ale także lawinę śmiechu i pozytywnej energii.

  • „Niech żyje bal!- zabawy muzyczne i animacje karnawałowe”

Klasyczny bal przebierańców to chyba jeden z najważniejszych i ulubionych wydarzeń w życiu każdego dziecka. Chcąc pielęgnować te tradycje, ale z drugiej strony podążając z duchem czasu, przygotowaliśmy aktywności atrakcyjne zarówno dla maluchów jak i starszych uczniów. W programie zajęć między innymi: tańce animacyjne, nauka choreografii, karaoke na scenie, opowieść karnawałowa, mini olimpiada zręcznościowa, zabawy dramowe i teatralne i animacje przy muzyce. Na warsztacie plastycznym uczestnicy stworzą rekwizyty teatralne, które będą jednym z elementów fotobudki- kolejnej atrakcji przygotowanej w ramach tych zajęć.

Jeżeli będą Państwo zainteresowani konkretnymi warsztatami prosimy o kontakt w formie maila lub kontakt telefoniczny.

Zapraszamy do współpracy

KONTAKT
Biuro Fundacji ARS
e-mail: warsztaty@ars.org.pl
tel.: 61 855 25 45
mobile: 577 620 888